26 Kasım 2011 Cumartesi

GEBELİK HİKAYEM: AHHHH NE ÇOK ÇEKTİM

BUGÜN BİRAZ ASABİYİM. NEDENİ ÇOK. AMA BİRKAÇINI PAYLAŞMAK İSTERİM.
ÖNCELİKLE  BEBEĞİM 8 AYLIK VE HİÇ ANNE SÜTÜ ALMADI, ÇÜNKÜ BENİM SÜTÜM OLMADI. BİRAZ VARDI AMA ISRARLA KIZIM EMMEDİĞİ İÇİN O DA KESİLDİ.
İLK OLARAK KISACA GEBELİK HİKAYEMDEN BAHSEDEYİM. GEBELİĞİM PLANLI BİR GEBELİKTİ. YUMURTA TAKİBİ İLE HAMİLE KALDIM VE İLK DENEMEDE OLDU. EŞİMİN DOKTORA EĞİTİMİ İÇİN YURT DIŞINA GİTMESİ GEREKİYORDU. HATTA BERABER GİDECEKTİK. FAKAT İLK AYDA BAŞLAYAN KANAMAMDAN DOLAYI BEN GİDEMEDİM VE 5 AY  DÜŞÜK TEHLİKESİ İLE YAŞADIM. ARADA HASTANEDE DE YATMAK ZORUNDA KALDIM. EŞİM DÖNMEK ZORUNDA KALDI. BİZ HEM ÖZELDE HEM DE ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE TAKİPTEYDİK. ÖZELDE TARAMA TESTLERİM ÇOK İYİ ÇIKTI. AMA BENİ BİR ŞEYLER DÜRTTÜĞÜ İÇİN TEKRAR YAPTIRDIM. YÜKSEK RİSK ORANI ÇIKTI. DOWN SENDROMUNDAN ŞÜPHELENİLİYORDU. HER ŞEYİ GÖZE ALARAK AMNİYOSENTEZ YAPILDI. 1 AY SONUÇ BEKLEMEK, ÖMRÜMDEN YILLARIMI ALDI SANKİ. BEBEĞİM 24 HAFTALIK OLMUŞTU VE EĞER SONUÇ OLUMSUZ ÇIKARSA ALDIRMAYI DAHİ DÜŞÜNÜYORDUM. ÇÜNKÜ ENGELLİ BİR ÇOCUĞA SAHİP OLMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK YAKINDAN BİLİYORDUM. SONUÇ TEMİZ ÇIKTI. ANCAK BU DEFA DA ERKEN DOĞMAYA KALKTI! 7. AYINI DOLDURDUĞU GÜN SUYUM GELDİ VE TAKİPTE OLDUĞUM ÖZEL HASTANE, KÜVEZDE BENİM İÇİN YER OLMADIĞINDAN DOLAYI YATIRAMADI. DAHASI HİÇBİR ÖZEL HASTANE DE SORUMLULUK KABUL ETMEDİ. YANİ ORTADA KALDIK. ŞANS ESERİ TIP FAKÜLTESİ KABUL ETTİ VE 4 GÜN ORADA YATTIM. HERŞEY BİTTİ DERKEN ŞEKER PROBLEMİM ÇIKTI. SIKI BİR DİYET YAPMAK ZORUNDAYDIM, ÇÜNKÜ ŞEKERİM YÜKSELİRSE BEBEĞİMİN KALBİ DURABİLİRDİ. HERŞEYİ TARTARAK YEMEYE BAŞLADIM AMA FAYDA ETMEDİ. İNSÜLİNE BAŞLANDI. TEKRAR HASTANEYE YATTIM. HERŞEY YASAKTI AMA BENİM CANIM İSTİYORDU.  HAMİLESİN VE YİYEMİYORSUN. O KADAR FORMDAYDIM Kİ ALDIĞIM KİLO 8'Dİ. PANİK ATAK SORUNUMDAN DOLAYI, Kİ 16 SENEDİR BENİMLE BU HASTALIK VE  KURTULAMADIM, EN SONUNDA BEBEĞİMİ SEZARYANLA DÜNYAYA GETİRDİM. SÜTÜM GELMEDİ. BEBEĞİM İNATLA EMMEK İSTEMEDİ. EBE VE HEMŞİRELER SEFERBER OLDULAR, AMA OLMADI. ONLAR DA BU KADAR İNAT BEBEK GÖRMEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER. SONUÇ OLARAK 2. AY SÜTÜM KESİLDİ. BU KADAR STRESDEN SONRA SÜT OLMASI ZATEN PEK MÜMKÜN DEĞİLDİ.
ŞİMDİLİK UFAK TEFEK SORUNLAR HARİÇ  ALLAHA ŞÜKÜR HERŞEY YOLUNDA. EŞİM TEKRAR EĞİTİMİ İÇİN GİTTİ. BİRKAÇ AY SONRA GELECEK.  AMA BEN  BU KADAR ŞEYDEN SONRA DAHA  TOPARLANAMADIM.  HİÇ OLMADIK ZAMANDA ANİDEN SİNİRLENEBİLİYORUM. MESELA BİRİSİ BİLMİŞ BİR TAVIRLA, NEDEN EMZİRMEDİN, EMSEYDİ GELİRDİ SÜTÜN, DEDİĞİ ZAMAN BOĞASIM GELİYOR. SEN BENİM NELER ÇEKTİĞİMİ BİLİYORMUSUN ...??????.!!!!!!!

4 yorum:

 1. Canım çok geçmiş olsun neler çekmişsin ama allah sana sağlıklı bir evlat vermiş ne mutlu asana inşallah benimde olur çok istiyorum

  YanıtlaSil
 2. inşallah Allah sanada sağlıklı sıhhatli evlatlar versin inanki zamanı gelince oluyor kendini hiç üzme ben çok takmıştım kafama ama zamanı varmış demekki...

  YanıtlaSil
 3. Sağol canım . Bana iki sene çocuk yapmamam için doktorum uyardı bende ikiseneyi doldurmayı bekledim. Obezite ameliyatı olduğum için şu an yediklerim kendime yetmiyeceği için bebeyi besleyemessin dedi onun için bekledim.Daha öncede biliyorsun 100 kilonun üstündeydim o şekilde yapmak istemedim. 10 kilom daha kaldı vermem geren ama takıldım kaldım daha veremiyorum. Şİmdi tekrar kontrollerden geçip doktorla konuşucam Sanırım artık onay verecek :)

  YanıtlaSil
 4. Ne büyük zorluklar yaşamışsın minik anne. Ne yazık ki bizim toplumumuzda her şeyi en iyi cahiller bilir. Bu yüzden aklı başında insanlara konuşma sırası gelmez. İsyanına öyle hak veriyorum ki. Yine de önemseme onları. Sen ve bebeğinden daha değerli hiç bir şey olamaz ki. Allah sizi korusun.

  YanıtlaSil