8 Nisan 2012 Pazar

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE...


1970'li  ve 80'li  yıllar, annemin kıymetli dergileri... Bu kadar olduğuna bakmayın, 100'e yakın dergi var. Birkaç tanesini aldım eve getirdim; daha doğrusu çaldım :)) Ama istesem vermezdi ki! "Söz anne geri getireceğim".
Doğduğum yılın dergilerini karıştırıyorum da, pek birşey değişmemiş.  O zamanların modası ne ise şimdi de öyle. Ahhhh ahh, anneciğim kıyafetlerini hep saklasaymış; yaşamıştım şimdi, neyse... Yine de annemden birkaç giysi kalmıştı ve ben de giymiştim; giymiştim diyorum, çünkü 6 yıl önce ben uzun fidaaaan gibiydim. Ama şimdi biraz kare olma yolundayım, hayırlısı. Ama az kaldı, yaz sezonu gelmeden dur demenin vakti. Şu böreğin tarifini de vereyim de, ondan sonra tarif de birşey yok. Aslında bildiğiniz börek, ama şekil size fikir olsun  istedim.
Fotoğraf bu. Nasıl anlatsam bilemedim şimdi,  hamuru resimdeki gibi kesip ortasına harcımızı ekledikten sonra dört bir köşeyi birleştiriyoruz (Not: Fotoğraf, "http://100de100marifet.blogspot.com/"dan eklenmiştir).

MALZEMELER
Milföy hamuru
4 adet haşlanmış patates
1 orta boy soğan
Yarım kahve fincanı  sıvıyağ
Pul biber, tuz
Yarım çk. salça
Ve üzeri için 1 yumurta sarısı

HAZIRLANIŞI
Patatesleri haşlayıp ezelim, soğanı pembeleşinceye kadar kavurup salçasını ekleyelim ve patatesli karışımı soğanla püre haline getirip 1 dk kavuralım. Sonra biber ve tuz ilave edelim. İç harcımız hazır. AFİYET OLSUN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder